Logo
AEV Outpost II

AEV Outpost II, czyli terenowy kamper na bazie Jeepa Wranglera

American Expedition Vehicles (AEV) postanowiło uhonorować odchodzącą generację Jeepa Wranglera. W tym celu powstał imponujący kamper na bazie kultowej terenówki. Projekt nosi nazwę Outpost II.

AEV Outpost II AEV Outpost II

Outpost II opiera się o podobne założenia co pierwszy Outpost. Ten powstał w 2006 roku w ramach uczczenia wejścia do produkcji Wranglera JK. Nowy kamper został zbudowany na bazie Wranglera Unlimited. Rozstaw osi pozostał seryjny, ale AEV wydłużyło ramę, aby solidnie osadzić na niej część noclegową.

Tylną kabinę wykonano w dużej mierze z włókna szklanego. Umieszczono w niej panele słoneczne oraz automatycznie rozkładany dach z wbudowanym namiotem. We wnętrzu znalazły się wszystkie potrzebne elementy, jak wyposażenie kuchenne z lodówką i zamrażarką. Mimo stosunkowo niewielkich gabarytów nie zabrakło miejsca na kanapę zmieniającą się w łóżko. Wyposażenie obejmuje 83,2-litrowy zbiornik na wodę, system podgrzewania wody czy kompresor powietrza.
AEV Outpost II AEV Outpost II
Cała dodatkowa konstrukcja waży 350 kg. AEV zadbał przez to o wzmocniony układ zawieszenia oraz wydajniejsze hamulce. Standardowy silnik został zastąpiony przez jednostkę 5,7 l HEMI V8. Firma nie zdradziła jednak szczegółów na temat specyfikacji. Outpost II korzysta ze zderzaka AEV, dodatkowej wyciągarki, opon BFGoodrich KM3 Mud-Terrain oraz z dodatkowego oświetlenia LED. Pojazd zadebiutował jako koncept i na razie nie ma planów na jego produkcję.
AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II AEV Outpost II

2018-10-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
AEV Outpost II, czyli terenowy kamper na bazie Jeepa Wranglera