Logo
Mobius II

Mobius II - tania terenówka na rynki afrykańskie

Mobius II jest najnowszym pojazdem zaprezentowanym przez kenijską firmę Mobius Motors. Mamy tu do czynienia z budżetowym pojazdem terenowym przeznaczonym na afrykańskie rynki.

Mobius II Mobius II

Auto zbudowano na ramowej konstrukcji ze stali. Zawieszenie ma podołać wyboistym drogom oraz bezdrożom przy równoczesnym zniesieniu sporego ładunku. Napęd dla terenówki dostarcza 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 131 KM. Został on sparowany z pięciobiegowa skrzynią manualną.

Niestety wszystkie modele opuszczające fabrykę będą napędzane jedynie na tył. Ze względu na budżetowy charakter producent na razie nie planuje wersji 4x4, choć to się może z czasem zmienić. Podstawowe modele posiadają tylko dwa fotele i przestrzeń ładunkową. W droższych wydaniach pojawi się kanapa dla pasażerów.
Mobius II Mobius II
Co ciekawe opcjonalnie można wyposażyć auto w 8-calowy ekran systemu teleinformacyjnego. Pojawi się też opcjonalna klimatyzacja. Mobius II został wyceniony na równowartość 12 610 dolarów. Rynkowy debiut nastąpi początkiem przyszłego roku.
Mobius II Mobius II Mobius II Mobius II Mobius II Mobius II

2017-12-22 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mobius II - tania terenówka na rynki afrykańskie