Logo
Nissan Ultimate Service Titan

Nissan Ultimate Service Titan - terenowe centrum ratunkowe

Niedawno prezentowaliśmy Land Rovera Discovery przygotowanego dla austriackiego Czerwonego Krzyża. Teraz przyszła pora na podobny w założeniach pojazd, ale przeznaczony dla amerykańskich ratowników.

 
Nissan Ultimate Service Titan także powstał jako jednorazowy projekt. I choć jego założenia są podobne co do Discovery to mamy do czynienia ze znacznie potężniejszym pojazdem. Amerykański styl jest tu widoczny w każdym detalu.

Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan

Ratunkowy Nissan Titan powstał na bazie wersji Titan XD Diesel Crew Cab Midnight Edition. I tak terenowe centrum ratunkowe na wypadek katastrof może się pochwalić nadwoziem z dodatkowymi osłonami i zmodyfikowanymi zderzakami. Samochód otrzymał rozbudowane oświetlenie LED pozwalające na rozświetlenie miejsca działań.

Na dachu znalazł się bagażnik na ekwipunek. Na tylnej części ramy umieszczono kabinę z osprzętem pozwalającym na spędzenie ratownikom dużego czasu z dala od cywilizacji. Całość przypomina kampera wzbogaconego o urządzenia do koordynacji akcji ratunkowych. Nie zabrakło osprzętu medycznego, który w razie potrzeby pozwoli na przewóz rannych oraz wykonywanie zabiegów ratujących życie.
Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan
Nissan Ultimate Service Titan jest napędzany przez 5-litrowego diesla V8 o mocy 310 KM i momencie 751 Nm. Napęd trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem sześciobiegowego automatu. Nissan Ultimate Service Titan po publicznych pokazach zostanie przekazany Czerwonemu Krzyżowi w południowej Florydzie.
Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan Nissan Ultimate Service Titan

2018-10-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nissan Ultimate Service Titan - terenowe centrum ratunkowe