Logo
Land Rover Defender

Nowy Land Rover Defender bez wcześniejszego konceptu przez chińskie firmy

Land Rover ciągle wstrzymuje się z prezentacją nowego Defendera. Marka nie ma nawet planu pokazania konceptu nowej terenówki. Jak się okazuje wszystko przez chińskich producentów klonujących auta.

Land Rover Defender Land Rover Defender

Land Rover Defender ma być otwarciem nowego rozdziału w historii marki. Póki co nie pokazano konceptu tego modelu, ponieważ jak przyznał producent istnieje obawa o plagiat. Chińskie marki mogłyby skopiować z konceptu pewne rozwiązania stylistyczne, co na dzień dobry podkopałoby sprzedaż modelu na tak chłonnym rynku, jak Chiny. Nie mówiąc już o fakcie opatrzenia się designu.

Istnieje jeszcze jeden powód przedłużania się czasu premiery. Producent w 2011 roku zebrał negatywne oceny za koncept DC100, co wymusiło powrót do desek kreślarskich. Kolejnym powodem jest konieczność opracowania odpowiedniego modelu biznesowego i wpisania w niego nowego Defendera. Poprzednia generacja sprzedawała się rocznie w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Nowy model musi osiągnąć poziom 100 000 sztuk rocznie, aby jego produkcja okazała się opłacalna. Brytyjski producent donosi, że Land Rover Defender zostanie zaprezentowany dopiero w wersji produkcyjnej bez wcześniejszego konceptu. Premiera nastąpi końcem 2018 roku.
Land Rover Defender Land Rover Defender

2017-12-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nowy Land Rover Defender bez wcześniejszego konceptu przez chińskie firmy