Logo
Toyota Hilux GR Sport

Toyota Hilux GR Sport - pierwszy terenowy model Gazoo Racing

Toyota zapowiadała wielokrotnie ekspansję sportowych modeli przygotowanych przez Gazoo Racing. Wszyscy czekają na nową Suprę, czy hot-hatcha na bazie Corolli. Tymczasem brazylijscy klienci będą mogli niedługo sięgnąć po Hiluxa GR Sport.

Toyota Hilux GR Sport Toyota Hilux GR Sport

Toyota Hilux GR Sport jest pierwszym terenowym modelem przygotowanym przez Gazoo Racing. Nie mamy tu do czynienia z bardzo ekstremalnym pojazdem, ale zdecydowanie warto na niego rzucić okiem. Główne skrzypce gra tu wygląd bardziej agresywny niż w podstawowym modelu.

I tak nadwozie może się pochwalić zmodyfikowanym grillem oraz poszerzonymi nadkolami. Przy progach pojawiły się metalowe stopnie, a na pace zagościł sportowy pałąk. Karoserię ozdobiono barwami Gazoo Racing. Całość dopełniają chlapacze, LEDowe światła przeciwmgielne oraz 17-calowe, dwukolorowe felgi.
Toyota Hilux GR Sport Toyota Hilux GR Sport
We wnętrzu znalazły się fotele pokryte czarną skórą z czerwonymi przeszyciami. Nie mogło zabraknąć emblematów GR. Projektanci zmodyfikowali wygląd zegarów oraz wyposażyli wnętrze w specjalne dywaniki z logami GR.

Warto odnotować, że specjaliści z GR popracowali nad zawieszeniem, które będzie nieco sztywniejsze i pozwoli na szybszą jazdę po luźnej, mniej wyboistej nawierzchni. Auto ma jednak nadal cechować się dobrą trakcją w cięższym terenie. Pod maską pracuje 2,8-litrowy silnik diesla o mocy 174 KM i momencie 450 Nm. Jednostkę połączono z sześciobiegowym automatem i napędem na wszystkie koła.
Toyota Hilux GR Sport Toyota Hilux GR Sport
Toyota Hilux GR Sport ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Niestety póki co zapowiedziano jedynie wersję dla Brazylii. Na tamtejszy rynek trafi 420 egzemplarzy. Mamy nadzieję, że podobny pickup pojawi się także w Europie.

2018-11-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Toyota Hilux GR Sport - pierwszy terenowy model Gazoo Racing